Léto tu je v plném proudu a s ním i nekonečná tepla. Člověk se na léto celý rok těší a když začnou stoupat teploty nad 30 °C, těší se, až bude zase chladněji. Čím se ale v takovém horku zchladit, aby to nezničilo vaši vydřenou postavu? My vám dnes přinášíme 3 tipy na zdravé letní osvěžení! Zmrzlina také osvěží a určitě není na škodu si ji čas od času dopřát, ale přece jenom by neměla být na denním pořádku. Minimálně ta smetanová ne.

1) Vychlazené pití

Kdo je připraven, není zaskočen. Stačí si večer předem nebo klidně až ten den ráno dát do lednice láhev s vodou a o osvěžení máte postaráno. Pokud je pro vás obyčejná voda nuda, můžete si do ní přidat nakrájený citrón, pomeranč či mátu. Vynikající je i vychlazená kokosová voda, získaná z mladých šťavnatých kokosů. Tu můžete zakomponovat i do svého smoothie. Vychlazená kokosová voda, rozmixovaná se zmrzlými borůvkami, doplněná odměrkou proteinu. Smoothie které ochladí i dodá potřebné živiny.

Mimo smoothie si můžete připravit i jiné různé shaky. Ať už mléčné s tvarohem nebo matcha shake, kterým dodáte tělu i potřebnou energii. Stačí jen rozmíchat ve vodě, přidat pár kostek ledu a osvěžení máte připravené.

matcha letní osvěžení

2) Ovocná zmrzlina pro letní osvěžení

Pokud se vám už doma někdy stalo, že jste měli příliš zralé banány, nikdo už je nechtěl a vám se zrovna péct nechtělo, zkuste je nakrájet na drobnější kousky a dát do mrazáku. Můžete si tak během chvilky a výkonného mixéru připravit banánovou zmrzlinu s minimem kalorií (94 kcal/100 g), která tělu dodá i potřebný draslík pro správnou funkci svalstva. Zmrzlinu si můžete ozvláštnit i přidáním kakaa či skořice.

3) Meloun a další ovoce a zelenina

Výborný je i vychlazený meloun, který má na 100 g pouhých 29 kcal. Doplní tělu i potřebnou vodu, protože se jeho dužina skládá z více než 80 % z vody. Důležitost pitného režimu nesmí být podceňovaná, obzvlášť při vysokých venkovních teplotách. Osvěžení může dodat i domácí okurka či jablko se skořicí.

Čím se ve vedrech rádi ochlazujete vy?

Archivy

Text po najetí myši