Volný večer, chill v teplu domova a koukání na film. Ale co by to bylo za požitek z domácího kina bez nějakých dobrot? Ani v normálním kině si člověk ten popcorn  či nachos s coca-colou neodpustí. Ovšem tyto snacky moc zdravé nejsou. Obsahují spoustu soli a oleje, který značně přidává na kalorické hodnotě. Například slaný popcorn v průměru obsahuje 442 kalorií, 18 g tuku a 2 g soli. Pro představu doporučená denní dávka soli je 5 g pro dospělou osobu.

zdravý snack k filmu

Samozřejmě nejlepší varianta je si dokázat užít film i bez nějakého uzobávání a kalorie zkonzumovat v normálním jídle. Kompromisem může být si k filmu připravit jídlo, na který je právě čas (například si připravit večeři k filmu). Pokud se ale snacků nechcete vzdát, přinášíme vám 3 tipy na zdravé či zdravější snacky!

Pečená cizrna jako zdravý snack k filmu

Příprava pečené cizrny je naprosto snadná. Uvařenou cizrnu dáte do misky, zakápnete trochou oleje a přidáte koření podle chuti – grilovací, gyros, pečená zelenina, výběr je opravdu pouze na vás. Směs je třeba pořádně promíchat, aby se kuličky cizrny dostatečně promíchaly. Cizrnu vysypejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte na 200 °C do zlatova. Párkrát cizrnu během pečení promíchejte, aby se opekla rovnoměrně ze všech stran. Dobrá je samotná, s tvarohovým dipem, jako zavářka do polévky či ji můžete přidat do salátu.

pečená cizrna snack

Nakrájená zelenina s dipem

Zelenina je jedním z pilířů, pokud se chce člověk stravovat zdravěji. Obsahuje spoustu mikronutrientů, vlákniny a vody až z 90 %. Také na svůj velký objem obsahuje málo kalorií. Například 100 g červené papriky obsahuje 35 kalorií, 100 g salátové okurky 14 kalorií, 100 g rajčat 25 kalorií a 100 g mrkve 35 kalorií. Ale protože chřoupat syrovou zeleninu by vás nemuselo uspokojit, připravte si k ní dip. Dip z tvarohu bude mít i dostatek bílkovin, které vás zasytí, ale vhodný je i jogurt. Pro lepší chuť můžete přidat lžíci majonézy, která se v tom množství ztratí. Dochucení je čistě na vás – česnekový, bylinkový nebo jen čistý tvaroh. Výborný je i hummus, ovšem zde pozor na množství. 100 g hummusu obsahuje 19 g tuku.

zdravý snacky k filmu

Klasické snacky zdravěji

V obchodech toho dnes už najdeme spoustu. Zeleninové chipsy, zdravější chipsy, pečené rýžové chipsy s chia semínky a quionou a mnoho dalšího. Mohlo by se zdát, že i oříšky mohou být skvělou variantou pro zobání k filmu, ale není tomu tak. 100 g ořechů obsahuje přibližně 55 g tuků, celkem 620 kalorií. Za to byste už mohli mít slušnou porci k obědu a možná právě třeba tohle zobání je u vás důvodem, proč se vám nedaří zhubnout. Pokud máte více času, zkuste si připravit domácí zdravé pizza šneky nebo pizzu z tvarohového těsta, která nepotřebuje kynout.

Jaké jsou váše oblíbené snacky k filmům?

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši