Prvního prosince. Může být snad krásnější datum? Poctivé pekařinky začínají rozpalovat své trouby, osvětlený vánoční strom zdobí každé náměstí, děti vylouply první okýnko z adventního kalendáře. Vánoční čas je tu v plné parádě. Kromě krásných chvil se valí i povinnosti. Generální úklid, velké nákupy, zběsilé shánění dárků… A navíc venku ještě není sníh! Jak si přivodit vánoční náladu, abyste se na Vánoce těšili zase jako malé děti?

Vánoční trhy a setkání

Pokud bydlíte ve větším městě, máte ohromnou výhodu. Zde tradičně vánoční trhy začínají pár dní před začátkem adventu a můžete je navštívit kdykoliv vás napadne. Na malých městech bývají trhy pouze o adventních nedělích. Zvedněte telefon, zavolejte přátelům, které jste už dlouho neviděli a vyrazte společně za vůní svařáku či horkého punče. Už jen z těch vůní vám půjde hlava kolem. Krásná vánoční výzdoba a koledy také nikdy nechybí.

vánoce trhy

Pečení cukroví na Vánoce

Pamatujete si, jak s vámi vaše maminka či babička pekla vánoční cukroví, když jste byli malý? Dopřejte svým dětem stejný zážitek a vychutnejte si společné chvíle. Vytvořte jim nezapomenutelné vzpomínky. Druhy vhodné pro pečení s dětmi jsou perníčky či linecké. Stačí vyválet těsto a vaši malý pomocníci budou vykrajovat. Velmi jednoduchá je i tvorba různých kuliček, ať už se jedná o medovníkové kuličky se špetkou karamelu, raffaela ovoněné kokosem či rumové kuličky.

cukroví na Vánoce

Vánoční filmy

Venku zima, že by ani psa nevyhnal. Ideální počasí se zachumlat pod deku, uvařit horkou čokoládu a pustit si nějaký senzační vánoční film. Ať už to bude klasika ve formě Grinche, Sám doma či Láska nebeská, určitě vás zaujmou i nějaké modernější filmy (Vánoční kronika či Kluk, kterému říkají Vánoce). Atmosféru ještě výš může ale povznést příjemná vánoční vůně zapálené svíčky.

Tvoření na Vánoce

Kdo si hraje, nezlobí. Aktivity, u kterých se zabaví dospělí i děti. O dlouhých večerech si můžete vyrobit nějakou vánoční dekoraci či pro své milované připravit dárek od srdce. K jednoduchým dekoracím patří zejména vločky a hvězdy z papíru. Parádu také udělá větvička ve sklenici s drobnou vánoční ozdobou. Děti mohou namalovat obrázek prarodičům, můžete vytvořit album s vašima fotkami či své milované obdarovat jedlým dárkem, kterým určitě nikdo nepohrdne. A že je z čeho vybírat. My vám tu přidáme pár tipů.

DIY vánoční dárek

Jak si vánoční čas zpříjemňujete vy?

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši