Zdravé oleje
Dnes už dávno víme, že zdravé oleje jsou nezbytnou součástí zdravého jídelníčku a že tuků se nemusíme bát. U nás jich v nabídce najdete nepřeberné množstvíavokádový, dýňový, lněný, kokosový, konopný a spoustu dalších. Vše najdete na eshopu v záložce „Zdravé oleje„. Dneska se ale podíváme na výhody avokádového oleje.

Tento zdravý olej dobře poslouží pro vnější i vnitřní použití. Obsahuje spoustu účinných látek. Nechybí v něm mnoho vitamínů (A, C, B1, B2, B6, D, E, K) nebo draslík, fosfor, hořčík. Najdeme v něm také přírodní antioxidant ve formě betasitosterolu.

Při vnitřním používání funguje jako prevence nádorových chorob, srdečně-cévních onemocnění či se používá při léčbě cukrovky či prostaty.

Zevnější použití se hodí především pro regeneraci povadlé a ochablé pleti obličeje, pro omlazení pokožky, zbavení vrásek a dodání svěžesti. Je vhodný na roztřepené vlasové konečky a na problémy se suchými vlasy.

Avokádový olej má spoustu výhod, avšak je potřeba pořád myslet na to, že i když je zdravý a má mnoho benefitů, je nutno ho užívat s rozvahou kvůli jeho vysoké kalorické hodnotě (co se týče vnitřního použití).

Na jaký olej se podíváme příště?

Archivy

Text po najetí myši