Co je to B-komplex forte?

B-komplex forte v sobě obsahuje 8 vitamínů ze skupiny B, které ovlivňují tělo na mnoho úrovní. Podílí se na správném fungování metabolismu, udržuje normální funkci nervového systému a příznivě se podílí se i na funkci imunitního systému, který je nezbytný v boji proti různým onemocněním. Blahodárné účinky má i na zdraví pokožky, nehtů a vlasů. Podporou metabolismu aktivně bojuje proti únavě a zvyšuje fyzický a silový výkon.

b-komplex forte

Vitamíny skupiny B obsaženy v B-komplex forte

  • Vitamín B1
  • Vitamín B2
  • Vitamín B3
  • Vitamín B5
  • Vitamín B6
  • Vitamín B7
  • Vitamín B9
  • Vitamín B12

Příznivé účinky B-komplexu

Vitamín B1, také znám jako tiamin pozitivně ovlivňuje správné fungování metabolismu. Riboflavin, vitamín B2, se podílí na správné funkci nervového systému. Vitamín B3, neboli niacin, chrání DNA před oxidací. Kyselina pantoténová (vitamín B5) se stará o zdravou kůži a vlasy. Pyridoxin, vitamín B6, pozitivně ovlivňuje imunitní systém, hormonální aktivity a syntézu aminokyselin pro budování svalů. Krásné a zdravé vlasy budete mít také díky vitamínu B7, biotinu. Obzvláště v těhotenství je třeba dbát na dostatečný příjem kyseliny listové (vitamínu B9), aby se plod vyvíjel správně. Příznivě působí proti anémii, protože se podílí na syntéze DNA. Správné neurologické a psychické funkce zajišťuje vitamín B12 (kobalamin), který přispívá i k tvorbě červených krvinek.

energie b-komplex

V čem jsou vitamíny skupiny B?

Pokud neradi využíváte moderní farmacii, není nic snadnějšího, než do svého jídelníčku zařadit více potravin, které jsou plné vitamínů skupiny B. Nejvíce jsou obsaženy v živočišných produktech, jako jsou kvasnice, maso a sýry. Vitamín B12 najdete pouze v živočišných výrobcích, proto pro vegany je užití ve formě tablet jediná možnost doplnění vitamínu. Ostatní z vitamínů skupiny B se nachází i v rostlinných zdrojích, zejména v celozrnných obilovinách, luštěninách a ořechách.

Předávkování a nedostatek vitamínů skupiny B

Předávkování vitamíny B se nemusíte bát. Skupina patří k vitamínům rozpustným ve vodě, čili jejich nadbytek se jednoduše vyloučí z těla ven pomocí ledvin. Nedostatek už může mít závažnější projevy. Projevy nedostatku se odvíjí od toho, kterého vitamínu se to týká. Toho se však nemusíte bát u B-komplexu forte, kde jsou obsaženy všechny důležité vitamíny skupiny B.

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši