CO JE TO KRATOM? JAK VÁM MŮŽE POMOCI?

Vážení čtenáři, přinášíme nejkomplexnější článek na českém internetu, týkající se velice zajímavé rostliny a tou je KRATOM. Tato rostlina vám může pomoci při akutních, i chronických bolestech a depresích, umí zvýšit duševní a fyzickou výkonnost. Dalším benefitem je zkvalitnění spánku a možná pomoc při chronické nespavosti. Rovnou v úvodu říkáme – KRATOM je úžasná věc, která si zaslouží vaši pozornost, každá mince má však dvě strany a nejinak je tomu i v tomto případě. O všech pozitivech, i negativech užívání KRATOMU si řekneme v tomto článku. Pokud už kratom znáte a rádi byste si ho koupili, ten nejkvalitnější kratomy zakoupíte tady.

 

CO VŠECHNO SE ZDE DOZVÍTE:

  • Co je to KRATOM?
  • Jak mi KRATOM může pomoci?
  • Jaké jsou druhy KRATOMU?
  • Jak se KRATOM užívá?
  • Jsou nějaká rizika spojená s užíváním KRATOMU?

 

CO TO JE KRATOM?

Kratom je strom pěstovaný převážně v Indonésii, kde má dokonalé podmínky k růstu. Je možné ho vypěstovat také v ČR, je to však velice náročné a výsledky bývají často neuspokojivé (nízká účinnost a pravděpodobný úhyn před plnou zralostí). Z tohoto stromu se sbírají pouze listy, které se následně usuší a pomelou na jemný prášek – což je výsledný produkt, který se následně užívá (o tom, jakým způsobem se užívá, si řekneme později). KRATOMOVÉ stromy mají v Indonésii velkou tradici, první zmínky o užívání KRATOMU jsou stovky let staré, často jsou spojovány s těžce pracujícím, indonéským lidem, kterým pomáhal zvládat fyzicky náročné, celodenní pracovní úkony spojené s farmařením. Díky KRATOMU vydrželi rolníci pracovat déle a byli efektivnější. Tyto vlastnosti se dají bez problému přenést do moderní doby, ať už máte fyzicky náročné zaměstnání, nebo chcete ty nejlepší výsledky v posilovně. Stejně tak profese vyžadující vysoké duševní úsilí ocení účinky KRATOMU, o tom za chvíli.

 

 

KRATOM se postupně rozšířil do celého světa, hlavním producentem zůstává Indonésie. Největšími spotřebiteli jsou pak USA a dále některé evropské státy, jako i například Česká a Slovenská republika. V některých zemích EU je prodej KRATOMU nelegální (například v Polsku), v ČR je vše legální.

KRATOMOVÉ stromy rostou volně v přírodě, ty nejsilnější jsou vždy ty největší a nestarší, často volně rostoucí v pralesech. Neustále vznikají nové a nové KRATOMOVÉ farmy, aby se uspokojila stále rostoucí celosvětová poptávka. Obsah celkových účinných látek je tak velice rozmanitý, prodejce co prodejce, produkt co produkt. Nejnižší obsah účinných látek bývá obecně v nově vzniklých farmách, kde se často sbírají příliš mladé listy.

Nyní bez nadsázky, na celém světe existuje pouze jeden pěstitel a výrobce KRATOMU s GMP certifikací, sbírající pouze ty největší a nejsilnější listy přímo v pralese, z divoce žijících stromů, od takového výrobce dováží KRATOM například prodejce RageFitness s.r.o.

Co je to GMP certifikace?

GMP. Zkratka GMP je z anglické názvu Good Manufacturing Practice a překládá se jako Správná výrobní praxe. Jedná se o systém řízení organizace s ohledem především na bezpečnost výrobku a záruku kvality pro koncového spotřebitele. Tento systém garantuje kvalitu, stabilitu a obsah účinných látek při výrobě.

Hlavní účinnou látkou KRATOMU je Mitragynin, jenž působí na opioidní receptory v mozku. Pozor, KRATOM není opiát, i když se to často plete.

JAK MI MŮŽE POMOCI?

Účinky KRATOMU lze rozdělit do několika oblastí, těmi hlavními jsou:

1. TLUMENÍ BOLESTI

V této oblasti KRATOM pomáhá dnes a denně tisícům lidí, trpícími nejen chronickými bolestmi. Nejčastěji jsou to záda, zuby a klouby. Kratom lze využít také pro tlumení bolesti hlavy a při menstruačních obtížích jako náhradu klasických, chemických produktů, které likvidují nejen játra. KRATOM je mnohem zdravější, přírodní možností, jak tyto problémy řešit dlouhodobě, i akutně.

2. PSYCHICKÉ PROBLÉMY

Zde je KRATOM opravdu vysoce účinný. Často se setkáváme s příběhy lidí, kterým KRATOM umožnil vysazení celoživotně užívaných antidepresiv a dalších chemických – vysoce škodlivých léčiv. KRATOM umí ulevit od stresu, přetížení a napětí – 10 minut od užití se cítíte mnohem lépe a tento efekt trvá až 8 hodin. Po užití se cítíte příjemně, opadne z vás ten tlak, který se může každý den nahromadit (práce, rodina, starost). Dokážete tak lépe odpočívat a relaxovat. Mnoho lidí sáhne v případě životních komplikací po alkoholu, většinou jsou to lidé, kteří doposud nepoznali KRATOM.

3. LÉČBA ZÁVISLOSTÍ

Velice časté jsou případy, kdy uživatelé KRATOMU zcela vyřadili ze svých životů alkohol a cigarety – díky KRATOMU to jde tak nějak samo, člověk už necítí potřebu unikat těmito obvyklými, vysoce škodlivými cestami – KRATOM je dokonalá přírodní náhrada. Často se také KRATOMEM léčí závislosti na tvrdých drogách, především na heroinu. KRATOM často pomáhá lidem závislých na lécích, především jsou to pak léky na spaní (KRATOM zkvalitňuje spánek) a do těchto závislostí patří i již zmíněná antidepresiva a jejich zneužívání.

Poslední, velice rozšířenou skupinou, kde KRATOM pomáhá jsou sportovci, kde KRATOM pomáhá tlumit bolest, snižuje hladinu kortizolu, zlepšuje spánek a celkovou regeneraci. KRATOM často užívají vysoce postavení lidé, kteří denně čelí vysokému náporu stresu, podnikatelé, právníci, politici ad. KRATOM pomáhá překonat tento stres a tlak. KRATOM si najde využití v případě, že potřebujete udělat práci, která vás prostě nebaví a nejde vám, ať už je to účetnictví, nebo třeba úklid ???? .. zkrátka, uplatnění si najde takřka všude, zlepšuje lidem chuť do života, zvyšuje energii a zlepšuje náladu.

 

2

JAKÉ JSOU DRUHY KRATOMU?

KRATOM je pořád jenom KRATOM, je to strom, z něj se sbírají listy, ty se rozemelou a vypijí. Můžete se však setkat s různými názvy a barvami, např. zelený kratom, o tom vás rádi poučíme.

V názvu KRATOMU se často můžete setkat například s GREEN BALI, nebo RED JONKONG – Bali a Jonkong je označení oblasti, ve které byl KRATOM vypěstování.

Dále se můžete setkat s barvami, i přesto, stále se jedná o ten samý KRATOM

GREEN – 100% čisté, sušené a mleté listy KRATOMU, účinek: především euforický, zlepšení nálady

WHITE – vychází z GREEN KRATOMU, ovšem jsou zde přidány tzv. žilky, které se nachází v listech, jeho barva je tak mírně světlejší, účinek: především zvýšená motivace do práce

RED – vychází z GREEN KRATOMU, ovšem tento produkt je fermentován, účinek: především tlumení bolesti a zlepšení spánku

YELLOW – podobně jako RED KRATOM, i tento je fermentován, ovšem o něco déle, účinek je podobný, jako u RED KRATOMU

 

kratom-barvy

JAK SE KRATOM UŽÍVÁ?

Příprava kratomu je snadná, stačí rozmíchat v čisté vodě, nebo džusu a vypít.

TIP: Doporučujeme použít shaker (s ním však neštěrkejte, pouze KRATOM přelévejte tam a zpátky po dobu cca 30 vteřin – nejlépe se rozmíchá a nepění). Dejte vždy raději méně vody, do max. 250ml a připravte si sklenici čisté vody na zapití. V ideálním případě KRATOM vypijte najednou a hned zapijte, chuť KRATOMU je hořká a výrazná. Pijte hned po rozmíchání.

Dávkování kratomu:Pokud s KRATOMEM začínáte, doporučujeme užít velice nízké dávky – při vyšších dávkách v kombinaci s neznalostí může dojít k tomu, že KRATOM zkrátka neudržíte a vaše snažení bude ukončeno velmi rychle na WC – což je škoda. Pokud jste KRATOM nikdy neměli, dejte si první den pouze 1g (tuto dávku možná ani neucítíte – ale opravdu, věřte, začněte raději takto), druhý den 1,5 g, třetí den 2 g a takto zkoušejte, dokud si nenajdete to své. Dávkování je individuální, ale opravdu výrazně doporučujeme, na začátku to nepřežeňte, abyste neměli úvodní negativní zkušenost. Postupem času si tělo navykne a snášenlivost se výrazně zlepšuje – a to ve 100%.

TIP: Kupte si setinkovou gramovou váhu a každou dávku si přesně odvažte a případně poznačte, veďte si deník, zapisujte si, kolik gramů a kdy jste užili a jaké to na vás mělo účinky, snadno pak vypozorujete nejlepší dávku.

Dávkování a účinky kratomu dle gramáže se dá rozdělit také takto:

1 – 5 g – účinky jsou euforické, střední tlumení bolesti, povzbuzující do nejrůznějších činností, podpora spánku, zlepšení nálady, uvolnění

5 – 7 g – zde nastupují účinky spíše sedativní a tlumící, vysoké tlumení bolesti, podpora spánku, tyto dávky spíše nedoporučujeme

U KRATOMU obzvlášť platí že více se nerovná lépe. Dávky nad 7 g NEDOPORUČUJEME.

Vznik tolerance?

Pokud vám KRATOM přestane účinkovat, snižte dávkování kratomu, nebo jej na několik dní vysaďte. Pokud KRATOM užíváte denně, vzniká tolerance. Doporučujeme KRATOM užívat pouze po dobu potíží, nebo když jej zrovna potřebujete. Pokud KRATOM potřebujete užívat denně, denní dávka by neměla překročit 10 g. Doporučujeme vždy jednou za čas vysadit úplně, pročistit se a obnovit toleranci. Při denním užívání KRATOMU vznikne částečná tolerance po 12-24 měsících denního užívání dávek nad 20 g. Opět platí, toto je obecná informace, účinky a vznik tolerance je vždy individuální, proto opět doporučujeme vést si deník a vše si značit.

 

kratom-indo-2048x1365

JSOU NĚJAKÁ RIZIKA SPOJENÁ S UŽÍVÁNÍM KRATOMU?

Nebyl by to ten náš krásný svět, kdyby za vše dobré nepřišla náležitá odměna – možná víte, o čem píšeme .. všechno dobré je k něčemu zlé a platí do tak často i obráceně. Je to svět paradoxů a bohužel, platí to i u KRATOMU.

KRATOM může být OBROVSKÝM pomocníkem, který vás může provázet celý život, ale opět platí, každá mince má dvě strany a nejinak je tomu i u KRATOMU. Nyní bychom vám chtěli povědět o možných rizicích spojených s užíváním.

1. Čistota a zdroj KRATOMU

V dnešní době se s obchodníky s KRATOMEM doslova roztrhl pytel – KRATOM se snaží prodávat kde jaký nezkušený začínající podnikatel, doslova doma v pokojíčku rozvažuje a balí KRATOM pro další užití – s tím jsou spojená možná zdravotní rizika, jako je kontaminace a znečistění. Tito mladí „podnikatelé“ často nemají ověřené a dlouholeté kontakty v Indonésii, nemají tak ověřený zdroj, od kterého nakupují, což je zcela zásadní pro garanci kvality výsledného produktu.

TIP: Vždy vybírejte ověřené výrobce, jako je například www.RageFitness.cz , firma s 5 letou tradicí a zavedenou potravinářskou výrobou, certifikáty jako HACCAP a BIO jsou samozřejmost. Díky tomu máte jistotu, že při výrobě dostáváte 100% čistý KRATOM. V RageFitness mají dokonce zavedený proces dvojnásobné UV sterilizace, toto žádný jiný výrobce nenabízí. Certifikáty a výsledky analýz jsou zde standardem.

2. Rizika spojená s nadužíváním KRATOMU

Bohužel, toto platí nejen u KRATOMU, čeho je příliš, to škodí. Pokud ho budete užívat denně, dlouhodobě, ve vysokých dávkách, vystavujete se riziku vzniku závislosti a s tím také spojené tolerance. Účinky KRATOMU se snižují, dávkování se zvyšuje – můžete se dostat do začarovaného kruhu, ze kterého není snadné vystoupit. Pokud následně KRATOM vysadíte, můžete se po dobu 1-5 dní potýkat s abstinenčními příznaky, jako je: nespavost, podrážděnost, únava, bolest svalů, nepříjemné pocity v těle, ztráta motivace a energie – tyto účinky zpravidla nejpozději do týdne odezní a vše se vrací do normálu.

Jak jsme již doporučili, neužívejte více, než max. 10 gramů KRATOMU denně, udělejte si každý týden pauzu a 1x za měsíc si dejte alespoň týden zcela bez KRATOMU – díky tomu se vyvarujete těmto negativním účinkům po vysazení denního užívání. Optimálně KRATOM užívejte 1 – 5x týdně v dávce kolem 2 – 5 g. Při dodržení tohoto nehrozí abstinenční příznaky při vysazení. S rozvojem závislosti je to podobné, jako u alkoholu a cigaret – vždy je to individuální. Pokud nemáte problém „nenapít se“, pravděpodobně nebudete mít problém „nedat si“ KRATOM.

 

kratak

 

Přijde nám fér informovat komplexně o tom dobrém, i o rizicích. Je třeba mít na paměti, že se jedná o přírodní produkt, žádný chemický výrobek. KRATOM může neskutečně pomoci v běžném životě – můžete se zbavit závislosti na lécích, alkoholu a cigaretách (100% škodlivějších), pomáhá při úzkostech a problémy s motivací, uleví od bolesti. Dávejte si však pozor na nadužívání.

Pokud zvažujete, že ho vyzkoušíte, můžete ho zakoupit na našem eshopu. Vybírat můžete ze všech barev. V nabídce máme také GMP certifikovaný KRATOM. Každý z naší nabídky prošel minimálně 1x UV sterilizačním procesem. Jsme pro vás zárukou a garantem nejvyšší kvality a troufáme si naplno říci, že lepší produkt v České republice nenaleznete. Omrkněte celou nabídku kratomů ZDE.

 

Archivy

Text po najetí myši