Přinášíme druhý článek, kterým blíže přestavíme Dominika M., mladého a nadějného kulturistu. Věřím, že Domča může být vzorem pro mnoho z vás. Sledujte jeho cestu na soutěžní pódia. Postupem času vám odhalíme více o tréninku, více o jídle a také o tom, jak probíhá před-soutěžní dieta, možná koukneme i na odvodnění, výběr a aplikaci soutěžní barvy a vše, co je třeba pro úspěšné absolvování této náročné disciplíny, která prostě není pro každého! Držíme palce, sledujte a učte se.

Dominik:
Zdravím všechny příznivce kulturistiky a fitness. Pro ty co mě ještě neznají, jmenuji se Dominik Murin, je mi 19 let a jsem juniorský kulturista. K tomuto sportu jsem se dostal ve 14 letech. Začali mě obklopovat lidé, kteří se tomuto sportu věnovali, tak jsem si řekl, že to zkusím a zůstal jsem u toho. Je to sport, který mě naplňuje a žiju tím. Jak už jsem psal v minulém článku zúčastnil jsem se již 3 soutěží – Grand Prix Ostrava 5. místo, Grand Prix Jalex Krnov 5. místo, Mrtvý tah a silák Hranic 2. místo.

Teď něco málo k mé aktuální přípravě. Připravuji se na Jarní soutěže Mistrovství Moravy a Slezska, Čech nebo České Republiky. Ještě uvidíme, jaká bude forma a kam se rozhodnu jít. Nyní jsem v objemové fázi. Trénuji 5x týdně. Snažím se zaměřovat na techniku a procítění. Sacharidy si držím kolem 500-600 g, když cítím, že je tělo zesláblé a chce více, zvyšuji až na 700-800 g. Bílkoviny si držím kolem 2-2,5g/kg váhy. Tuky v objemu moc neřeším. Z doplňků používám protein, bcaa, glutamin, creatin a vitamíny. Jídlo, tréninky, doplňky .. nedělám s tím žádnou vědu, prostě stará škola, vždycky to fungovalo a fungovat bude 😉

Dietu držím cca 16 týdnů před začátkem soutěží. Tréninky se zvyšují 6x týdně, ke konci diety jedu dvoufázové tréninky. Sacharidy začínají od 300g a postupně snižuji. Bílkoviny zvyšuji cca na 3g a tuky držím polovinu své váhy. Tréninky jezdím v rychlejším tempu, ráno jdu na HIIT kardio cca 20 min. + kardio po tréninku kolem 20 min. rychlé chůze. K doplňkům přidávám spalovač a ke konci vynechávám creatin. Více informací se dozvíte v průběhu přípravy, některé věci se můžou ještě změnit.

Děkuji všem, co mě sledují. Určitě vás budu dále informovat, jak vše bude probíhat a sem tam hodím fotku své aktuální formy. Sdílejte a držte palce s přípravou 😉 Zatím ahoj.

FB: www.facebook.com/Dominik-Murin-Bodybuilder-842147059138538
Insta: https://www.instagram.com/dominikm_bodybuilding/
YT: https://www.youtube.com/user/DominikMurin/videos

 

 

Archivy

Text po najetí myši