100% BIO dýňový olej je všestranným pomocníkem v kuchyni a kosmetice. Vyrábí se z nepražených dýňových semínek, která jsou pěstována a sbírána z ekologického zemědělství a pro následnou úpravu nejsou použity žádná chemická rozpouštědla ani jiné přísady. Pro lisování je využito nízkých teplot kolem 40 °C a je zamezeno přístupu světla a vzduchu. Získaný olej v sobě obsahuje vysoké množství vitamínů a aktivních látek, které příznivě působí na lidský organismus.

Aktivní látky

Vysoká přítomnost vitamínů A a C, minerálů selenu a zinku a fytosterolů příznivě působí proti vzniku civilizačních chorob. Jako příkladem mohou být onemocnění srdce, mrtvice, arterioskleróza či některá nádorová onemocnění. Dýňový olej dále obsahuje vitamíny skupiny B pro správné fungování metabolismu a vitamín E, který zabraňuje stárnutí pleti. Z minerálů je zde přítomen zinek, který je pomocníkem v léčbě problémů s prostatou, hořčík pro podporu správné nervové činnosti, vápník pro pevné zuby a kosti, železo pro správnou krvetvorbu a draslík pro regulaci tekutin v organismu, na které se podílí i sodík.

dýňová semínka

Dýňový olej v kosmetice

Za pozitivní přínos dýňového oleje v kosmetice může především obsažený vitamín E a zinek. Tyto aktivní látky přispívají ke zdravé pokožce, vlasům a nehtům. Při použití se dýňový olej snadno vstřebá a zanechá lehce oříškovou vůni. Dýňový olej dodává pokožce hydrataci, pružnost a působí příznivě proti ekzematickým projevům. Pokožku hloubkově vyživuje a dlouhodobě chrání před vysušením. Využít ho můžete i při přípravě domácího scrubu, po kterém bude vaše pokožka hydratovaná, vláčná a zbavena všech odumřelých buněk.

Své využití najde i v manikůře. Olej naneste na nehty a upravená nehtová lůžka a vmasírujte. Cca 30 min si nemyjte ruce, aby se olej vstřebal. Dýňový olej podporuje růst nehtů a zpevňuje a vyživuje nehtové lůžko. Podobně lze olej využít i pro poškozené vlasy.

dýňový olej bio

Dýňový olej v kuchyni

Proč byste měli dýňový olej užívat i vnitřně? Právě díky vysokému obsahu aktivních látek, kterým jsme se věnovali v odstavci výše. Ale pozor, dýňový olej není určený pro smažení, pečení a vaření. Své využití nalezne zejména v přípravě zálivek do salátů či jako ozdoba při servírování dýňové polévky. Otevřený dýňový olej uchovávejte zadělaný víčkem v lednici na tmavém místě.

Pořiďte si náš BIO dýňový olej za skvělou cenu 193 kč/250 ml. Při takovém množství budete mít vystaráno ještě na dlouhou dobu dopředu a nemusíte se bát vyschnuté pokožky!

Věděli jste o tom, že je dýňový olej skvělým pomocníkem i v péči o pleť?

Archivy

Text po najetí myši