U nás na eshopu nekoupíte pouze zdravou výživu a doplňky pro sportovce. Naše nabídka je daleko obsáhlejší a najdete zde i speciální kosmetiku, ke které patří rozhodně epsomská sůl. Na tohoto pomocníka se dnes podíváme. Jak často si dopřávat relaxační koupel v epsomské soli a její další použití bude tématem dnešního článku.

Co je to epsomská sůl

Epsomská sůl neboli síran hořečnatý. Už podle chemického složení je na první pohled zřejmé, že se jedná o odlišný výrobek, než je sůl kuchyňská (chlorid sodný). Lidově se také označuje pod pojmem hořká sůl, neboť se vyznačuje hořkou chutí. Jedná se o bezbarvou krystalickou látku, která je dobře rozpustná ve vodě. Má mnoho příznivých účinků a lze jí použít různými způsoby, než jen do uklidňující koupele.

epsomská sůl do koupele

Epsomská sůl do koupele

Do horké vodní lázně přidejte 1-2 menší hrníčky epsomské soli a promíchejte. Užívejte si lázeňský pocit do doby, než vám voda vychladne (přibližně 30 minut). Koupel je vhodné provádět přibližně jednou za dva až tři dny. Tělo potřebuje čas pro zpracování minerálních látek z lázně. Tato koupel může pomoci při léčbě kožních problémů, uvolní nervový systém a svalové napětí, zmírňuje bolesti zad a končetin, zbavení se otoků a toxických látek v organismu. Také snižuje zadržování vody v organismu, působí příznivě proti nadýmání, působí proti stresu a depresím a účinně neutralizuje pach nohou,

Peeling pro čistou pokožku

Peeling z epsomské soli lze použít nejen na tělo, ale i na obličej. Je vhodné při aplikaci doplnit epsomskou sůl bambuckým máslem či jiným máslem/olejem vhodným pro pleť. Na problematických místech bojuje proti celulitidě (zejména na stehnech a hýždích), uvolňuje ucpané póry, odvádí odpadní produkty z těla ven a dodává pokožce potřebnou hydrataci. Pokožka po použití peelingu je čistá, hydratovaná a omlazená.

epsomská sůl koupel

Vlasový kondicionér

Zde jsou dvě možnosti, jak epsomskou sůl zařadit do péče o své vlasy. Buď jí lze aplikovat na vlasy pouze s vodou nebo přidat do vlasového kondicionéru. Působení vlasového koncidionéru z epsomské soli by nemělo přesáhnout 20 minut. Přítomné minerály pomáhají s posílením poškozených konečků. Sůl má také úžasnou schopnost vsáknout do sebe přebytečný maz a pomáhá tak při problémech s mastnými vlasy. Kůra také zvyšuje objem vlasů.

Epsomská sůl jako pomocník na zahradě

Trošku tip z jiného soudku. Epsomská sůl se dá použít i jinde, než jen pro své zkrášlování a to pro zkrášlování vaší zahrady. Použití je bezpečné, aplikace je snadná a nedochází k žádnému poškození půdy. Epsomskou sůl stačí přidat do vody, kterou budete následně rostliny či plodiny zálévat. Při používání soli na zahradě dochází ke zlepšení vstřebávání živin do půdy, zvýšení hladin chlorofylu, produkci větších květů s vyšším množstvím, lepšímu klíčení semen s posílením buněčné stěny, zamezuje žlutým listům, které vznikají v důsledku nízkého obsahu chlorofylu, který podpoří přidaný hořčík v epsomské soli či brání kroucení listů.

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši