Tibetská houba tělu dodává potřebná probiotika (rovněž vitamíny a enzymy), které se usadí ve střevech a pomáhají spravit trávení, podporují čištění těla a tím i orgánů, podporují správné fungování imunity. Říká se, že ve střevech se nachází 80-90% imunity. Pouze čisté tělo je schopno se bránit proti nemocem, proto naleznete na internetu dlouhý výčet nemocí, které tyto houby léčí. Působením houby vzniká kysaný nápoj – každý zná blahodárné účinky například kysaného zelí … Tibetská houba je živý organismus, který se rychle množí a při správné péči žije mnoho let. Doporučuje se začínat na malých dávkách, kolem 1 dlc kefíru. ač se to nezdá, probiotika jsou velmi živá a pokud tělo není zvyklé je přijímat, mohou způsobit zažívací potíže – průjem či zácpu. Po týdnu užívání se obyčejně dávka zdvojnásobuje, podle toho se také houba množí, většinou se po týdnu znásobí… během 14 dní už můžete užívat dávku, jaká je vám příjemná. Nezalekněte se chuti, na kterou nejste zvyklý, je to zkrátka živý organismus .. člověk dnešní doby si navykl na potraviny mrtvé, tím se ochuzuje o velký kus zdravý prospěšných látek a živin.

 

Tibetská houba: z mléka vyrábí kefír. Pije se co 24 hodin. Doporučuje se pít ráno na lačno nebo večer, jako poslední potrava před spaním.

PŘI MANIPULACI S HOUBOU NEPOUŽÍVEJTE KOVOVÉ PŘEDMĚTY. (sklenice ze skla, lžička i cedník plast). Houba pracuje rychleji při vyšších teplotách kolem 24 až 25 stupňů. Pro hustější kefírek můžete nechat pracovat 12 hodin v teple a zbylých 12 hodin v lednici (doporučuji).

Postup přípravy: Tibetskou houbu vložíme do skleničky s čerstvým mlékem, přikryjeme plátnem, nebo víčkem a necháme 24 hodin pracovat, občas zamícháme. Doporučuji nechat 12 hodin při pokojové teplotě, poté dát na 12 hodin do lednice.
Pokud se vám objeví voda na dně skleničky, nevadí to, jen stačí promíchat, jedná se o syrovátku. Pokud objevíte malé kousky, opět se jedná o zdravý prospěšný tvaroh, nic špatného.
Po 24 hodinách obsah promíchejte, přeceďte přes sítko. Osobně se mi nápoj přes sítko necedí zrovna dobře, proto houbičky vylovím lžící, popřípadě rovnou piji i s houbičkami a ty následně vracím. Tento postup možná nevypadá nejchutněji, ale je efektivní a snadný .. houbičky následně jen propláchnu .. tento postup volte v případě, že jste jediným uživatelem.

Pokud chcete, můžete začít ihned s výrobou nového nápoje. Houbičku vraťte zpět do opláchnuté skleničky a zalejte novým mlékem…opět čekáme 24 hodin.

Skleničku vymývejte po každé konzumaci. Houbičky propláchněte alespoň 1x za 2 týdny. Pokud houbu nevyužíváte, můžete ji uskladnit v lednici v uzavřené sklenici, aby byla celá ponořená do mléka. Houbu dáte do lednice, za 2 dny vyměníte mléko, pak za týden nebo podle potřeby, když mléko zhoustne. Čím více mléka dáte, tím méně se musíte starat. Po vyndání z lednice, pokud je tam houbička déle jak měsíc, pak následující 1-2 dny nemusí být kefír dobrý – je takový moc kyselý, tak jej 1x – 2x vylejte, pak začne houba opět fungovat normálně. Houbičky můžete skladovat dlouhodobě v mrazáku.

Pokud máte kefíru, že nevíte co s ním, můžete dát slepicím, či ostatním zvířátkům nebo můžete vyrobit žervé sýr  – kefír nalijte do cedníku s kapesníčkem a nechte protékat tak jeden den, vyteklá syrovátka je velmi zdravá dá se vypít či použít  do kvásku na chléb a to co zůstane v kapesníku, můžete přisolit, přidat smetanu, bylinky a namazat na pečivo. Rovněž výborná je maska na obličej a vlasy.

Tibetskou houbu bohužel v sortimentu nemáme. Nejbližší alternativou je houba KOMBUCHA, kterou naleznete zde včetně popisu přípravy: https://ragefitness.cz/produkt/kombucha-nasada-150g/

V nabídce máme také již hotové KOMBUCHA kvašené nápoje ZDE – KOMBUCHA je svými účinky podobná účinkům Tibetské houby. Výhodou je možnost zakoupit hotový nápoj kdykoliv.

Tento článek pro vás sepsal nadšený majitel eshopu a bývalý pěstitel Tibetské houby – Dalibor v roce 2017, kdy aktivně sám Tibetskou houbu pěstoval a svým zákazníkům zdarma posílal. Bohužel, dnes už je kdysi plný mražák namnožené houby prázdný. Na bazarech jistě naleznete a úspěšně namnožíte stejně, jako já kdysi 🙂

 

Archivy

Text po najetí myši