Bohužel, občas se tomu nevyhne každý z nás. Musím říci, že bývám velmi zřídka kdy nemocný. Když už to přijde, nemoci u mě mají rychlý průběh, kdy se vyléčím během několika dní. Zásadně nenavštěvuji doktora a slovo antibiotika je pro mne cizí pojem. Během celé doby rekonvalescence normálně funguji, chodím do práce – jen to s ní tak nepřeháním 🙂

Co tedy u mě funguje?

V první řadě prevence – pravidelné otužování + dechová cvičení. Dle mnoha zdrojů i osobní zkušenosti, pravidelná dechová cvičení v průběhu nemocí výrazně urychlí uzdravení – pokud vám to zdravotní stav umožní, určitě doporučuji. V době nemoci však nedoporučuji otužování, to zařaďte až po úplném uzdravení. Jak kombinovat dechová cvičení s otužováním naleznete v článku ZDE.

Druhým stupněm prevence je pravidelná konzumace běžně dostupných a ověřených přírodních surovin, jako česnek, cibule, běžně dostupné ovoce – žádný zázrak, nic nového – ověřené a funkční.

Když už nemoc přijde, vytahuji těžší kalibr, který se skládá z následující kombinace:

  1. Zázvor + sušený rakytník, goji, (z těchto surovin připravím 3x denně čaj, jako základ lze použít bylinky tradičně používané při nachlazení) + pojídání slazeného zázvoru po celý den (chutný a silný – náš sušený zázvor se nedá srovnávat s běžně dostupným v obchodech)
  2. ESTER C (nejpokročilejší vitamín C) + BETAGLUKAN (polysacharid výrazně posilující funkce celého organismu) = COLD SEASON (doplněk stravy)

S touhle kombinací jste na nohách do pár dní, za to vám ručím osobní zkušeností 😉

Dalibor, Váš trenér z RageFitness

Archivy

Text po najetí myši