Sacharidová superkompenzace

Sacharidová superkompenzace se obvykle provádí před velkými závody. Jedná se o výživový postup, který navýší pomocí sacharidů zásoby glykogenu ve vašem těle až o 30 %.  Postupujte podle tohoto třístupňového plánu, abyste naplnili vaše sacharidové rezervy na maximum:

  • Čtyři až pět dní před závodem snižte tréninkovou zátěž
  • Dva dny před závodem navyšte příjem sacharidů o 10 g na kilogram vaší hmotnosti. Pro běžce o hmotnosti 70 kg odpovídá příjem 700 g na den. Pokud je to pro vás příliš, snažte se alespoň co nejvíce přiblížit k této dávce.
  • Většina sportovců  nedokáže dosáhnout požadovaného příjmu, protože potraviny bohaté na sacharidy jsou obvykle velmi syté a objemné. Abyste toho dosáhli, konzumujte 2 x denně na svačinu mezi hlavními jídly Vitargo, Energy Drink, nebo např. Osmo Worx, vaše normální strava by pak měla zajistit zbytek požadovaného navýšení (pozn. jedna dávka Vitarga odpovídá dvěma porvím těstovin!!).
  • V den závodu již postupujte podle klasického plánu.

Zobrazeno 1–16 z 18 výsledků

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Hlavní kategorie

Rozdělení dle typu produktu

Rozdělení dle cíle

Rozdělení dle výrobce