Ačkoliv je to u nás pořád ještě neobvyklé, červi k jídlu se dostávají čím dál více do popředí. K oblíbenosti přispívá nejenom jejich výživová hodnota, kde převládají bílkoviny, ale i větší šetrnost chovu červů k naší planetě. V dnešní době již existuje několik firem, které se chováním červů zabývají. My si stojíme za firmou Farmerio. Jejich křupaví červíci vás zaručeně dostanou.

Mouční červi k jídlu

Mouční červi jsou larvy potemníka moučného, které tvoří základ křupavých červíků. Jejich konzumace na evropském trhu je pořád ještě novinkou, která si bude muset získat svou oblibu. Pro konzumaci byly schváleny evropským úřadem pro bezpečnost potravin, takže není třeba žádný obav. Ze začátku bude hlavním problémem psychologická bariéra, než si červi najdou své místo na talíři. Ale pak se můžeme těšit na sušenky s červí moukou a mnoho dalšího.

červi k jídlu

Křupaví červíci a jejich výhody

Jedlí červi mají skvělé zastoupení makroživin. Obsahují vysoký obsah bílkovin (včetně 8 esenciálních aminokyselin, které si tělo nedokáže vyrobit samo), minimum sacharidů a vysoký obsah nenasycených mastných kyselin. Neobsahují žádnou laktózu, zbytečnou chemii či konzervanty. Z vitamínů jsou zde zastoupené vitamíny B2 a B12. Z minerálů potom zinek pro zdravý stav kostí, vlasů, nehtů a pokožky, hořčík pro snížení únavy a vyčerpání a železo nezbytné pro krvetvorbu.

Mimo jedinečných výživových hodnot, je jejich chov šetrnější k přírodě a výrazně více ekonomický. Chov červů spotřebuje mnohem méně vody, prostoru i krmiva než chov dobytka. Je jen otázkou času, kdy se i u nás začnou červi k jídlu objevovat čím dál více.

Kde koupit červi

V běžných řetězcích je zatím najdete jen zřídka. Vyšší úspěšnost můžete mít ve zdravých výživách či vsadit na jistotu a objednat z eshopu. Sem tam se vám poštěstí je sehnat i na farmářských trzích.

Zdravá alternativa k brambůrkám

Křupavá chuť červíků je zajištěná sušením horkým vzduchem, nikoli smažením v oleji. Proto mohou být zdravější variantou chipsů k večernímu filmu. Mohou být i zpestřením v salátu či použity místo krutonů v polívce. S jejich nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin jsou vhodné i do diety. Pro začátek určitě začněte ochucenými variantami, kdy ani nepoznáte, že něco takového jíte…

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši