Další z našich povedených novinek. Lískooříšková mouka, která vaše výtvory v kuchyni vynese zase o úroveň výš. Obsahuje pouze 100 % lískových ořechů a nic jiného. Nic lepšího si už ani dopřát nemůžete.

Je lískooříšková mouka vhodná do diety?

Lískooříškovou moukou můžete zpestřit svůj jídelníček, ale je vhodná i do několika druhů diet. Ocení ji zejména lidé stravující se bezlepkově, kdy touto moukou mohou nahradit klasickou pšeničnou i špaldovou mouku, ale uvítají ji i lidé, co se snaží snížit obsah sacharidů ve své stravě. Mouka z lískových ořechů totiž obsahuje pouhých 17,6 g sacharidů na 100 g, což je 4x méně jak klasická mouka.

liskooriskova mouka novinka

Protože mouka obsahuje pouze oříšky, najdeme v ní tak spoustu zdravých tuků. Na ně je ale třeba dávat i pozor, abyste to s nimi nepřehnali a snadno tak nepřešvihli váš denní příjem. Proto pokud je to možné, raději tento druh mouky kombinujte se špaldovou či pohankovou moukou. Do klasické diety – redukční, příliš vhodná není právě skrz vysoký obsah, i když zdravých, tuků.

Vitamíny, minerály

Mouka z lískových oříšků v sobě obsahuje hořčík, který pomáhá při svalových křečích, vitamíny B3 a B6, vápník, draslík a fosfor. Skrývá v sobě i kyselinu listovou, která snižuje únavu.

Lískooříšková mouka a pečení

Ořechová mouka dodá vašim receptům křupavost i bez použití jiného oleje. Doporučujeme přidat zejména do zdravých cookies či do základů na cheesecake. Vhodné je ale použití i do domácích energetických tyčinek či při přípravě koláče.

pečení lískooříšková mouka

Pekli jste už někdy z ořechové mouky?

Archivy

Text po najetí myši