Opavská zdravá výživa vám pomůže se zdravým stravováním

Každý z nás si pod pojmem zdravé stravování představí něco jiného. Rádi bychom vám tedy upřesnili, co přesně zdravá strava znamená, a jaké potraviny byste neměli zapomenout zařadit do svého jídelníčku. Nezapomínejte, že zdravé stravování se v žádném případě netýká pouze přísných dietních omezení nebo zbavení všech potravin, které milujete. Zlepšete své zdraví, náladu i energii s pomocí zdravé výživy z Opavy.

 

Co znamená zdravá strava?

Stravovat se zdravě nemusí být v žádném případě složité. Základním krokem stravování, je jíst jednoduché potraviny. Což znamená, že zařadíte do svého jídelníčku potraviny, které mají nejblíže přírodě a snažíte se vyřadit ty, které jsou průmyslově zpracované.

 

Základy zdravého stravování

Každý z nás ve své stravě potřebuje rovnováhu bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny, vitamínů a minerálů, aby se naše tělo udrželo zdravé. Zatímco extrémní dietní postupy mohou tyto potřeby vyvracet, nemusíte eliminovat některá jídla z vašeho jídelníčku, ale spíše vyberte ty nejzdravější možnosti ze všech jídel. Níže jsme pro vás napsali, proč bílkoviny, tuky a jiné, jsou pro lidská těla tak důležité.

 

  • Protein – základ pro regeneraci každé buňky, ať už svalové, či nervové, dodá energii, podpoří náladu a kognitivní funkce.
  • Tuky – Není tuk jako tuk. Špatné tuky, jako je margarín, smažená jídla a jiné, mohou zničit vaši váhu a zvýšit riziko určitého onemocnění. Zatímco dobré tuky chrání srdce a mozek.
  • Vláknina – Potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako jsou celá zrna, ořechy a luštěniny, vám pomohou k pravidelnému vyprazdňování a sníží riziko srdečních onemocnění. Dokonce vám pomohou při hubnutí.
  • Vápník – Nedostatek vápníku v těle může způsobovat deprese, úzkosti a poruchy spánku. Zahrňte do vašeho jídelníčku takové potraviny, které jsou bohaté na vápník.
  • Sacharidy – Sacharidy doplňují energii vašemu tělu, proto doporučujeme vybírat přírodní, nerafinované sacharidy.

 

Přechod na zdravou stravu a samotné potraviny

Pamatujte si, že nemusíte úplně eliminovat potraviny, které máte v oblibě. To by mohlo vést pouze k myšlenkovému podvádění, které by vedlo k brzkému odcizení zdravého stravování. Nejlépe uděláte, když změníte pár malých změn najednou. Přemýšlejte například o zdravé stravě jako o množství malých kroků. Například přidejte do svého jídelníčku na snídani hrst kvalitních ořechů a čerstvé ovoce, vyměňte rafinovaný olej za olivový, místo sladkých limonád pijte vynikající čaj například rooibos, který neobsahuje kofein a spoustu jiných, vyvážených a kvalitních potravin, jež najdete u nás v eshopu. Vybírejte z potravin nutričně vyvážených a prospěšných vašemu zdraví, které přispívají ke správným stravovacím návykům. Jestli máte tu možnost, zveme vás do naší prodejny v Opavě, kde si můžete pohodlně a v klidu vybrat své potraviny.

 

Archivy

Text po najetí myši