Ovesné vločky můžeme najít v celé řadě zdravějších receptů. Často se používají místo mouky do zdravých buchet, lívanců či se z nich připravuje ovesná kaše. Ovesné vločky obsahují spoustu živin, dodají energii a zaženou chutě. Pokud stále váháte, proč šáhnout po ovesných vločkách, tak si přečtěte naše důvody, proč by měly být vločky základem vašeho zdravého jídelníčku.

Výživná snídaně

Ovesné vločky obsahují ideální rozložení makroživin. Zastoupení v procentech je 66,5 % pro sacharidy, 14,4 % pro bílkoviny a 6,8 % pro tuky, kde se zde vyskytují především nenasycené mastné kyseliny, které nemají tendenci ukládat se do tukových zásob. Po nočním hladovění nám ovesné vločky dodají potřebnou dávku energie pro správné fungování těla. Z minerálů v nich najdeme železo, které přispívá k vyšší výkonnosti, vápník pro správnou funkci srdce, svalů a nervové soustavy a fosfor. Obsahují především vitamíny B1, B6 a E, který pomáhá zpomalovat stárnutí.

ovesné vločky

Zdravé ovesné vločky

Cholesterol, krevní tlak, štítná žláza, s tím vším mohou ovesné vločky pomoci. Regulace cholesterolu a glukózy v krvi je především díky obsahu rozpustné vlákniny, díky které jsou vločky snadno stravitelné. Dále pomáhají snižovat krevní tlak, posilují stav organismu, příznivě působí na nervovou soustavu a snižují zvýšenou činnost štítné žlázy.

Ovesné vločky v dietě

Konzumaci ovesných vloček se nemusíte vyhýbat, i když je váš momentální cíl zhubnout. Naopak mohou být skvělým pomocníkem ke shození nějakých těch kil. Obsahují totiž dostatečné množství vlákniny, díky které nebudete mít po snídani z ovesných vloček hned hlad. Vždy jde jen o množství. Obsahují převážně koplexní sacharidy, které vám dodají energii pro cvičení. Navíc se vám nikdy nepřejí. Je nepřeberné množství, jak se dají ovesné vločky využít v kuchyni. Ovesné vločky lze konzumovat i při bezlepkové dietě, avšak je potřeba si kupovat ovesné vločky bezlepkové. Obyčejné vločky mohou být kontaminované lepkem.

ovesné vločky hubnutí

Inspirace na zdravé recepty

Klasikou z ovesných vloček je rozhodně ovesná kaše. Velký objem za málo kalorií, a to chcete! Lze ji připravit prakticky s čímkoliv a nemusíte se držet jen teplé varianty. Ovesná kaše se dá připravit i naložením přes noc do lednice, kdy se způsobu přípravy říká overnight oats = noční vločky. Nebo do ní stačí jen přidat vajíčko a zapéct a hned máte na stole luxusní zapečenou ovesnou kaši.

Co s vločkami mimo kaši?

ovesné vločky recept muffiny

Slané tipy

Ale pozor, vločky jsou i skvělým pomocníkem v přípravě slaných jídel. Slaná ovesná kaše, zavářka do polévky či zahuštění karbanátků, tam všude lze jemné ovesné vločky využít.

 

Jak vy nejraději využíváte ovesné vločky?

 

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši