Za oknem prší, sluníčko stěží vylézá po 7 hodině ranní. Kdo mu by se chtělo vstávat do toho mrazivého rána. A v tom to ucítíte. Teplo se už line z kuchyně. Vůně skořice, jablek nebo to jsou švestky? Teplá snídaně, která potěší chuťové buňky i dušičku. Proč by vůbec měl člověk jíst teplé po ránu?

teplá podzimní snídaně

Teplá snídaně pro skvělý start dne

Pokud je vám po ránu zima a nemůžete se zbavit zmrzlých nohou, není nic lepšího, než se ohřát zevnitř. Teplá snídaně zahřeje organismus a rozproudí krev. Také vám po spánku a nočním hladověním nastartuje metabolismus. Tepelně zpracované suroviny jsou pro tělo vhodnější. Organismus je dokáže lépe zpracovat. Častou přísadou sladkých teplých snídaní bývají především různé obiloviny – oves, špalda či pohanka. Ty se mohou pyšnit nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vlákniny. Díky tomu vás zasytí na celé dopoledne.

Příprava na 3 i 30 minut

Existuje spousta variant, co teplého si připravit ke snídani. Odvíjí se to zejména od času, který máte vyhraněný pro přípravu snídaně. Ve chvíli kdy pospícháte, nejvíce oceníte kvalitní kaši s proteinem, kterou stačí zalít pouze horkou vodou. Připravené směsi vám nechutnají? Na trhu je i spousta surových kaší, které obsahují 100 % obilovin a vy si ji můžete dochutit dle libosti. Pokud si chcete se snídaní více vyhrát, vyzkoušejte jablečný crumble s ovesnou drobenkou. Jablka lze vyměnit za hrušky nebo švestky. Rázem dostanete další varianty ke snídani. Crumble je připraven nízkotučně, ale chybí v něm bílkoviny. Proto si ke snídani přijdete jogurt či tvaroh.

ragefitness instantní rýžová kaše

Věděli jste, že ovesnou kaši můžete připravit i naslano? Přidejte vaše oblíbené koření, pár sušených rajčat, kousky česneku a nahoru volské oko. Rázem dostanete vyváženou snídani s vhodně zvoleným poměrem makroživin. Díky tomu se nemusíte bát, že vás během dne přepadnou chutě na sladké. Skvělou variantou jsou i vajíčka. Míchaná, volská oka, omeleta, způsob záleží jen na vás.

Hubnutí a snídaně

Doporučení, že by měl člověk do 30 minut po probuzení snídat, jste již určitě četli. Víte ale, proč tomu tak je? Tělo po nočním hladovění potřebuje dostat živiny. A pokud je nedostane, je dost vysoká pravděpodobnost, že si to vybere později. Nejčastějším projevem je noční nálet na lednici, kdy člověk neví, co by prvního snědl. Může se stát, že po ránu prostě nemáte hlad. I v tomto případě je lepší si dát něco malého, například jogurt s ovocem a oříšky. Dodáte tělu energii a budete více soustředění a výkonnější.

Jaká je vaše oblíbená snídaně na podzim?

Archivy

Text po najetí myši