Do RageFitness právě dorazila první zásilka ECO rozložitelných obalů. Ihned jsme zahájili intenzivní testy, abychom vám již brzy mohli přinést náš sortiment v ekologických obalech. Vše se brzy dozvíte, eko produkty budou řádně označeny, průběžně vás budeme o tomto přechodu informovat.

 

Jako rychle rostoucí firma jsme si vědomi stále větší ekologické zátěže našeho jednání. Denně vyprodukujeme stovky jednorázových plastových obalů, které poslouží pár dnů, maximálně týdnů a následně jsou vyhozeny, čímž začíná cesta za nejistou recyklací, kdy většina končí v lepších případech zakopaná v podzemních skládkách – jejichž životnost není neomezená. Jsme uprostřed doby plastové, kdy dopady globálního – neuváženého jednání vychází napovrch již nyní, v plné síle se ozvou až za pár desítek let, kdy můžeme očekávat mikro plasty v pitné, i podzemní vodě, stejně tak jako v půdě, kterou nezbytně potřebujeme k produkci potravin. Toto není budoucnost, již se to děje ..

 

O tom, že již není možné tento problém podceňovat hovoří jasně mnohé studie, kdy citujeme jednu z nich:

Ve středu 6. září 2017 přinesl britský The Guardian (a po něm i některá česká média) zprávu o výsledcích zahraniční studie, která zjistila, že většina vzorků pitné vody v různých zemích světa obsahuje malé plastové částice (mikroplasty), což je podle autorů studie alarmující a představuje to dosud neznámé, ale nepochybné zdravotní riziko a že je potřeba s tím něco začít dělat. Studii zadala nezisková organizace Orb Media a provedla ji University of Minnesota School of Public Health.

V rámci této jednorázové akce byly odebrány vzorky pitné vody ve dvanácti městech na pěti kontinentech a bylo zjištěno, že 83 % (v Evropě 72 %) odebraných vzorků obsahovalo mikročástice (vlákna) plastů v průměrném množství (na 1 litr) 3,8 vláken v Evropě a 9,6 v USA. Vlákna byla nalezena i ve vzorcích balených vod odebraných v USA. Zkoumány byly částice o velikosti od 2,5 mikrometru do cca 1 milimetru. 

 

Archivy

Text po najetí myši