Se sportovní výživou z Opavy ke zdravému cvičení

Nadšenci pro fitness a sport se vždy snaží vyhledat způsoby, jak zlepšit svou sílu, výkonnost a docílit tak svých cílů. Správná sportovní výživa dokáže pomoci vašemu tělu se rychleji zotavit po každém tréninku. Proto jsme se rozhodli, že vám pomůžeme maximalizovat váš výkon, zajistit optimální příjem živin před cvičením a pomůžeme vám minimalizovat poškození svalů. Níže je vše, co potřebujete znát o výživě před cvičení.

 

 

Jídlo před cvičením je velmi důležité

Před cvičením je velmi důležité zásobit své tělo správnými živinami, které potřebujete ke kvalitnějšímu výkonu. Každá živina – makronutrient má nějakou roli před cvičením, tudíž množství, které je potřeba konzumovat, se však liší a to zejména podle člověka a typu cvičení.

 

Sacharidy

Pro energii vaše svaly využívají glukózu ze sacharidů. Tu poté tělo ukládá a zpracovává především v játrech a svalech. Pokud cvičíte krátce, ale s vysokou intenzitou, jsou vaše zásoby glykogenu hlavním zdrojem pro svaly. Pamatujte si, že glykogen ve vašich svalech je omezený, takže jakmile se tyto zásoby začnou vyčerpávat, váš výkon a intenzita vyprchává. Samozřejmě ale závisí na intenzitě, typu výcviku a celé skladbě jídelníčku. Pro ty, kteří potřebují zvyšovat příjem energie po celý den, doporučujeme ovesné vločky, které uvolňují energii postupně a dokáží organismus zásobovat dlouhou dobu bez výkyvů. Po tréninku se hodí rychlé zdroje sacharidů, například maltodextrin v kombinaci s proteinem.

 

Proteiny

Jak jistě víte, konzumace bílkovin před cvičením zvyšuje syntézu proteinů ve vašich svalech a tím zlepšuje atletický výkon. Proteinové nápoje jsou vhodné pro lidi, kteří cvičí, ale i pro ty, kteří si chtějí udržet svalovou hmotu či se snaží zhubnout. Další výhody konzumace proteinových nápojů před cvičením:

  • Podpora růstu svalů
  • Lepší svalová regenerace
  • Zvýšená výkonnost svalů

 

Tuky

Udivil vás náš podnadpisek tuky? Ano, i sportovci potřebují tuky ke zvýšení energie a zajištění správné funkce organismu. Tím ale myslíme zdravé a přírodní tuky, například obsažené v oříšcích. Ne tuky obsažené v hovězím mase, krekrech, hranolkách a jiných potravinách. Doporučujeme nahlédnout do nabídky v našem eshopu či se zastavit na naši prodejně v Opavě nejen specializované pro sportovní výživu a vybrat si tak nejvhodnější výživu pro vaše tělo i svaly. V naší prodejně vám rádi poradí certifikovaní trenéři, kteří pomohou s výběrem.

 

Archivy

Text po najetí myši