Nabídku superfoods pro vás neustále rozšiřujeme. Mezi posledními novinkami jsou neodolatelné kakaové boby, které máme i ve variantě drcené či kakaová hmota. Naopak ke stálicím ve superfoods určitě patří chlorella, spirulina a mladý ječmen. Co to ale znamená superfoods? Jaký mají příznivý účinky pro naše zdraví?

Účinky superfoods

Superfoods jsou potraviny s blahodárnými účinky na lidské zdraví. Obsahují velké množství vitamínů, minerálů a dalších látek pro pevné zdraví. Dají se užívat ve dvou formách – jako tablety a jako prášek. Je jen na vás, jaká forma vám bude vyhovovat, na eshopu můžete vybírat z obou variant.

superpotraviny superfoods

Chlorella

Chlorella je druh jednobuněčné řasy, která se vyskytuje ve sladkých i slaných vodách. Její zelená barva je dána vysokým obsahem chlorofylu. Dále obsahuje ve vysoké koncentraci aminokyseliny, betakaroten, draslík, biotin a hořčík. Pomáhá k přirozené obranyschopnosti, k normální funkci střevního traktu či pro zvýšení energie.

Spirullina

Sladkovodní silice spirulina obsahuje chlorofyl, vitamíny skupiny B, vysoký podíl bílkovin a vápník. Hodí se pro posílení imunitního systému, zlepšuje hladinu krevního cukru i cholesterolu, snižuje únavu a podporuje zdraví pokožky a vlasů.

Mladý ječmen

Mladý ječmen je bohatý zejména na vápník, draslík, železo, kterého je v něm 22x více než ve špenátu a vitamíny B1, B2, B6 a A. Zlepšuje pleť a trávení, ve vhodný při pálení žáhy, posiluje imunitní systém a působí příznivě proti únavě.

Další superfoods

K dalším superfoods můžeme zařadit Maca prášek, Moringu či Ashwagandhu. Maca, známá také jako peruánský ženšen, zvyšuje energii, je vhodná při dietách díky dodání pocitu nasycení či se užívá jako pomocný prostředek při léčbě neplodnosti. Moringa bojuje proti zánětům, chrání kardiovaskulární systém, podporuje aktivitu mozku a působí antimikrobiálně a antibakteriálně. Ashwagandha, známá i pod názvem indický ženšen, má antioxidační účinky, podporuje duševní zdraví, koncentraci, snižuje únavu a míru stresu a tělu dodává energii a vitalitu. Díky vysokému množství antioxidantů má omlazující účinky.

Používáte nějakou z vyjmenovaných superfoods či nějakou jinou?

 

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši