Doufáme, že jste dnes ráno vstali pravou nohou a užíváte si dnešní výjimečný den. Zapálit svíčky, rozsvítit stromeček, pustit si pohádky a ve vánočním oblečení se usadit, uzobávat cukroví a nasávat tu pravou atmosféru. Jídla je všude tolik, až to člověk nestačí trávit. Ke snídani vánočka s kakaem, na oběd zelňačka, během dne cukroví, večer řízek se salátem… Na stole jsou pořád nějaké dobroty. A vánoční přejídání tu je dřív, než by člověk řekl švec. Připravili jsme si pro vás pár tipů, jak se mu jednoduše vyhnout.

vánoční přejídání cukrovím

1. Nedovolujte si cukroví pouze na Štědrý den

Nečekejte na cukroví až na 24.prosince. Jakmile bude mít vaše mysl zelenou, nebudete se moct nabažit a sníte ho tak více, než byste chtěli. Proto si dopřávejte cukroví například po 3 kouskách denně. Vaše chuťové buňky to uspokojí a vaši váhu neovlivní. Těch pár kousků hravě spálíte při všech těch přípravách, které na Vánoce čekají.

2. Vánoční přejídání stopněte sportem

Na Vánoce nemusíte sedět celý den u pohádek, procházka na čerstvém vzduchu s rodinou vám udělá jedině dobře. Aspoň dostanete z dosahu všechny dobroty a nebudete se bát, že byste toho snědli více, než byste chtěli. Také pokud dodržujete nějaký cvičící plán a lze ho dodržet v domácích podmínkách, rozhodně by vám Vánoce neměli bránit, abyste si zacvičili. Koneckonců je to den jako každý jiný.

vánoční přejídání stopněte sportem

3. Vymyslete si program

Nic totiž nepodněcuje k jezení tak, jako nuda. Navštivte prarodiče nebo jim alespoň zavolejte, rozečtěte si vánočně laděnou knížku, zahrajte si doma deskovou hru či běžte do lesa připravit vánoční stromeček zvířátkům. Domácí jablka, mrkev, kaštany, žaludy, šípky, semínka, tím vším můžete lesním zvířatům stromeček ozdobit.

4. Vánoční přejídání nebude, když připravíte jídla akorát

Opravdu není nutné na Vánoce chystat ještě chlebíčky, jednohubky atd. Jezte tak, jako by to byl jakýkoliv jiný den. Jen s tím rozdílem, že na snídani budete mít vánočku s kakaem, na oběd polévku, cukroví se postará o svačinu a na večeři řízek se salátem. Další přípravy jsou zcela zbytečné a pokud byste přeci jenom měli chuť na jednohubky, připravte si je na Silvestr.

Ale hlavně si dnešek užijte.. Veselé Vánoce!

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy

Text po najetí myši