Co je to Kratom? Kratom je strom pěstován převážně v Indonésií (zde má nejlepší podmínky), z něhož se suší a jemně melou jeho listy na prášek (kterému se říká Kratom). Hlavními účinnými látkami jsou indolové alkaloidy, zejména mitragynin a 7-hydroxymitragynin.

Jak se Kratom užívá? Jednoduše, dávku 1-7g rozmícháme s vodou a vypijeme (pokud jste začátečník, začněte s nejmenší dávkou 1g, při vyšších dávkách se může dostavit nevolnost). Jako prodejci prohlašujeme, že Kratom prodáváme výhradně jako sběratelský předmět určený k výzkumu, či archivaci. Na eshopu nenabádáme k přímému užití. Tento blogový článek má informativní charakter.

U kratomu neplatí, že více = lépe, ba naopak. Pokud patříte k dlouhodobým uživatelům, rozhodně doporučujeme zařadit tzv. proces vyčistění receptorů, kdy kratom na pár dní vysadíte a tělo pročistíte. Tím zajistíte, že vám budou dlouhodobě fungovat i nižší dávky. Obecně nedoporučujeme překračovat dávku 15g / den. Vyšší dávkování je možné v případě silných bolestí, kdy vyšší dávka působí už převážně tlumivým efektem.

Jaké jsou účinky Kratomu? To je velmi individuální, v první řadě, Kratom je snášen individuálně, tz. na každého působí jinak. Dále závisí na velikosti dávky, kdy nižší dávky jsou více povzbuzující, vyšší dávky pak spíše sedativní. Důležité také je jakou barvu Kratomu užíváte (o účincích různých druhů a barev si řekneme níže v článku).

Ve zkratce se dá říci, že Kratom má účinky: 1) mírně povzbuzující až euforické, 2) důležitá a často vyhledávaná vlastnost je velmi účinné tlumení bolesti (o 1000% lepší varianta, než veškeré chemické přípravky z lékáren). Tlumení bolesti je opravdu znatelné, Kratom mnohým uživatelům výrazně zlepšuje kvalitu života. Při vyšších dávkách je účinek 3) sedativní. Kratom je často využíván jako 4) antidepresivum a relaxant (pomáhá se uvolnit, pomáhá s úzkostmi, opět o 1000% lepší varianta, než chemická antidepresiva). Dále se využívá jako 5) stimulant (nabudí do fyzické, i duševní aktivity = zkrátka budete výkonnější, práce vás bude více bavit, uděláte i úkoly, které dlouho odkládáte.

Jaké jsou nevýhody užívání Kratomu / případně nežádoucí účinky Kratomu? Kratom obsahuje alkaloidy, které působí na opioidní receptory.  Při dlouhodobém užívání může vzniknout závislost (ve srovnání jako na kávu / cigarety) s tím rozdílem, že při vysazení pocítíte o něco silnější abstinenční příznaky, než u dvou zmíněných, oblíbených a společností uznávaných drog (informační vsuvka: uživatelé Kratomu jsou často abstinenti a nekuřáci – často se setkáváme s pozitivy ve smyslu opuštění ostatních – dle našeho názoru mnohem více škodlivých závislostí). Setkáváme se také s názory, že ani roční užívání extrémních dávek (50g a více) nevyvolalo žádnou závislost – opět je to individuální.

Ve zkratce, při vysazení Kratomu počítejte s: 3-4 dny trvajícími problémy při usínání, budete podráždění a nervózní, nebudete mít chuť nic dělat, s nikým se bavit, časté bývají také bolesti kloubů a teplota. Tyto příznaky odezní nejpozději 5-6 den po úplném vysazení. Poté se vracíte do normálního života, jako předtím. Také nemusíte pocítit vůbec nic.

TIP: Užíváte kratom a chcete si dát pauzu? Doporučujeme postupné vysazování, kdy z vaší aktuální denní dávky budete den za dnem odebírat 1 gram (15, 14, 13, 12 .. až do 3 gramů). Jakmile se dostanete k dávce 3 gramy, doporučujeme užívání na požadovanou dobu ukončit (nedoporučujeme vysazení stylem: Cold Turkey – kdy během jednoho dne vysadíte na nulu – příznaky pak mohou být silné).

Co může při vysazení pomoci zvládnout horší náladu a nespavost? Doporučujeme CBD oleje, dále tinktury, či bylinné čaje ze: Schizandry, Rozchodnice a Ženšenu, olej z černého kmínu, dostatek pohybu (sport na čerstvém vzduchu), sauna, případně horké a studené sprchy, WimHofMetodu – kliknutím se dostanete na jeden z našich článků, kde o WHM detailně pojednáváme.
Všechny zmíněné prostředky můžete zakoupit přímo na našem eshopu (máme vše).

 

Jak účinkují jednotlivé barvy a druhy Kratomu? Níže nabízíme podobný rozpis předpokládaných účinků (opět, vše je individuální a závisí na dávce).

Legenda: 
TB = tlumení bolesti
N = nálada
P = povzbuzení:

 

KRATOM GREEN BALI: TB: 85% , N: 80% , P: 35%

KRATOM GREEN BORNEO : TB: 80% , N: 70% , P: 40%

KRATOM GREEN MAENG DA KAPUAS HULU: TB: 90% , N: 80% , P: 55%

KRATOM GREEN ELEPHANT THAI: TB: 60% , N: 50% , P: 45%

KRATOM GREEN THAI: TB: 70% , N: 60% , P: 45%

KRATOM GREEN SULAWESI: TB: 35% , N: 90% , P: 70%

KRATOM GREEN MALAYA: TB: 60% , N: 80% , P: 90%

 

KRATOM WHITE MAENG DA KAPUAS HULU: TB: 85% , N: 60% , P: 70%

KRATOM WHITE BALI: TB: 65% , N: 85% , P: 70%

 

KRATOM RED MAENG DA KAPUAS HULU: TB: 80% , N: 90% , P: 45%

KRATOM RED BALI: TB: 80% , N: 90% , P: 45%

KRATOM RED THAI: TB: 80% , N: 80% , P: 45%

KRATOM RED AGATHA SUPER: TB: 75% , N: 85% , P: 40%

 

KRATOM YELLOW MAENG DA KAPUAS HULU: TB: 60% , N: 80% , P: 80%

KRATOM YELLOW BALI: TB: 65% , N: 70% , P:545%

 

KRATOM GOLD MAENG DA: TB: 60% , N: 50% , P: 80%

 

Věříme, že vás tento článek naučil něčemu novému a doplnil vaše znalosti. Rádi bychom vám poskytli základní slevový kód pro nákup Kratomu u nás. V košíku / pokladně zadejte kód: KTM5 , sleva bude ihned započtena.

Děkujeme za přečtení, přejeme pevné zdraví a tip na závěr: Ať už děláte cokoliv, dělejte to vědomě, s rozvahou a rozumem.

Chci odebírat novinky

Chci dostávat 2x měsíčně email, ve kterém získám:

SLEVOVÉ KUPÓNY
NEJVÝHODNĚJŠÍ AKCE
SPECIÁLNÍ NABÍDKY

Je mi známa informace, že se mohu kdykoliv odhlásit a odběr mailových novinek zrušit, pokud usoudím, že mne to již dále nezajímá.

Archivy